AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fspkombornia.korczyna.pl%2Fwiadomosci&chs=350x350&chld=L|4

Wiadomości

11-11-2019Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek  dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji, mają siłę do zabawy.

p. W. Długosz

v

czytaj więcej »

11-11-2019PAMIĘTAMY

 

31 października br., tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, uczniowie klasy III udali się na cmentarz parafialny. Zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli, ufundowane przez Radę Rodziców. Na mogile upamiętniającej ofiary z czasów I wojny światowej dzieci również złożyły kwiaty i zapaliły symboliczny lampion. Tego dnia odwiedziliśmy też grób rodziców prof. Stanisława Pigonia – patrona naszej szkoły.

                                                                               p. W. Długosz   

b

o

czytaj więcej »

11-11-2019DZIEŃ NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Cała Społecznosć szkolna, upamiętniła odzyskanie przez Polskę Niepodległości poprzez uroczyste odśpiewanie Hymnu, patriotycznych piesni oraz recytację wierszy o dziejach naszego Narodu. 

p. M. Frydrych 

x[

czytaj więcej »

03-11-2019Konkurs plastyczny - "Pani Jesień "

Konkurs plastyczny - "Pani Jesień " organizowany przez Bibliotekę w Korczynie.

p. Marta Gargasz

c

czytaj więcej »

30-10-2019DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH

31 października 2019 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W razie potrzeby, organizowane będą w tym dniu zajęcia opiekuńcze.

Dyrektor Szkoły

Bogusława Deliowska

czytaj więcej »

27-10-20191 LISTOPADA

Przed Świętem Zmarłych pierwszoklasiści udali się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach żołnierzy. Połączyliśmy się tym samym do akcji edukacyjno-społecznej  "Zapal Znicz Pamięci" organizowanej  po raz  jedenasty przez Instytut Pamięci Narodowej. Akcja ta ma upamiętnić Polaków, którzy zginęli w pierwszych tygodniach okupacji niemieckiej.

p. Marta Gargasz

r

czytaj więcej »

27-10-2019PASOWANIE NA UCZNIA

24 X 2019r - to dzień szczególny dla pierwszoklasistów, którzy  zostali pasowani na uczniów.  Wykazali się wiedzą na temat zasad zachowania się w szkole  i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Recytowali wiersze i śpiewali  piosenki. Po uroczystym ślubowaniu zostali pasowani i przyjęci  w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej  im. prof. S. Pigonia w Komborni. Gratulujemy i życzymy sukcesów  w nauce.
p. Marta Gargasz
v
c
                                                                                                                            
czytaj więcej »

27-10-2019POKAZY CHEMICZNE

22 października gościliśmy w naszej szkole grupę BRAINIEC, która przeniosła nas w świat magicznej chemii. 

"Co usłyszę - zapomnę,

co zobaczę - zapamiętam,

co sam zrobię -  zrozumiem."

p. Sabina Gonet

x

czytaj więcej »

27-10-2019V Konkurs Recytatorski Poezji Jana Zycha

W środę, 23 października 2019 roku w Dworku Szeptyckich w Korczynie odbył się                  V Konkurs Recytatorski Poezji Jana Zycha. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły, Anita Zywar i Gabriela Zywar.

Udział w konkursie dostarczył wielu emocji, pozwolił zmierzyć się z niełatwą sztuką recytacji i wysłuchać cennych wskazówek udzielonych przez pana Mariusza Kalandyka.

p. Elzbieta Groszek

b

czytaj więcej »

27-10-2019"Światełko pamięci dla Łyczakowa"

Uczniowie klasy  I zebrali  białe  i czerwone  znicze. Włączyli się  w Akcję pod patronatem TVP Rzeszów - "Światełko pamięci  dla  Łyczakowa."

p. Marta Gargasz

g

czytaj więcej »
< 123456789 ... 15