AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fspkombornia.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fmlodzi-misjonarze&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

16-05-2018MŁODZI MISJONARZE

8 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Komborni uczestniczyli w IX Majówce Misyjnej, zorganizowanej pod hasłem „Marzenia afrykańskich dzieci”, a odbyła się ona w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie.

Celem tej uroczystości było uwrażliwienie dzieci na potrzeby swych rówieśników żyjących w Afryce oraz włączenie ich w dzieło pomocy misjom. Głównymi gośćmi tegorocznej majówki były siostry klawerianki z Nigerii oraz sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji o. Kazimierz Szymczycha.

Jedną z licznych atrakcji imprezy był konkurs pt. „Afrykańskie stroje” w którym uczniowie z Komborni chętnie wzięli udział, przedstawiająć tradycyjny strój mieszkańców Wysp Zielonego Przylądka.

Młodzi misjonarze otrzymali liczne upominki oraz pamiątkowe dyplomy i pełni wrażeń wrócili do swoich domów, zapewniająć iż będą wrażliwi na pomoc dzieciom, które tego wymagają.


Podziel się: