AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fspkombornia.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Flekcja-muzyki&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

08-10-2018LEKCJA MUZYKI

MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE

             Friedrich Nietzsche powiedział: „Bez muzyki życie byłoby pomyłką”, a za nim Jerzy Maksymiuk dodał: „… istotnie, muzyka to coś wspaniałego i niezwykłego. Potrafi nie tylko przenosić nas w niebiańskie rejony, uspokajać nawet w bardzo trudnych chwilach, dodawać siły gdy inne środki zawodzą ale też łączyć i znosić podziały. Co to za siła !. Muzyka to nie jest głośny, impertynencki jazgot i prymitywny zestaw dźwięków…”.

            O tym wszystkim mogli się przekonać uczniowie Szkoły Podstawowej w Komborni podczas spotkania z młodym Muzykiem, który na zaproszenie Pana Romana Pyzi, zaprezentował im melodię takich instrumentów jak: bęben, tamburyn, woodblock, krowi dzwonek, agogo, werbel, talerze perkusyjne.

            Wychowankowie z wielkim podziwem wsłuchiwali się w muzyczny koncert, który na długo będzie rozbrzmiewał w ich uszach, a wielu z nich z pewnością odkryje w sobie nową pasję i pragnienie nie tylko słuchania ale i tworzenia pełnych barwy i harmonii dźwięków.

 p. Sabina Gonet

Podziel się: